*
->
Цікаві статті
->
"Статус Патріархату УГКЦ не повинен розсварити нас із православними"
"Статус Патріархату УГКЦ не повинен розсварити нас із православними"
Статус Патріархату Української Греко-Католицької Церкві не повинен розсварити нас із православним світом. Про це сказав єпископ Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, адміністратор Патріаршої курії.
За його словами, православні мали б розглядати це як розвиток Христової Церкви. «Ми в УГКЦ тішимося кожною доброю новиною, — каже секретар Синоду, — що супроводжує життя православних Церков в Україні чи поза її межами. І якщо є таке ж зичливе ставлення з їхнього боку, то в питанні проголошення Патріархату ми сподіваємося на розуміння як свідчення гармонії всередині християнської Церкви».
Адже, наголошує він, патріарший статус виявляє зрілість не лише УГКЦ, а й християнства в Україні. «У цій справі все залежатиме від щирості у ставленні одних до одних. Це ставлення повинно бути братерським, євангельським, християнським. Якщо ж у ньому будуть інші елементи – людські чи політичні, – можуть з’явитися певні труднощі. Але Церква повинна показувати добру волю, відкидаючи кон’юнктурний дріб’язок», — зазначає єпископ Богдан.
Крім того, архиєрей вказав, що «статус Патріархату для УГКЦ не є суто почесним – це одна з умов кращого функціонування Церкви і ліпшого виконання душпастирських функцій». «Тут йдеться не про щось нове, а лише про визнання Церкви такою, що вже дозріла до патріаршого устрою. Саме життя Церкви є ознакою її зрілості. Що ж стосується загалом визнання нових патріархатів, то в Католицькій Церкві це здійснюють або владою Вселенського Собору, або через рішення Святішого Отця», — завершив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Як повідомляється, нещодавно в Апостольському палаці Ватикану папа Бенедикт XVI прийняв на аудієнції главу УГКЦ блаженнішого Святослава (Шевчука). Під час зустрічі останній представив понтифіку динаміку розвитку церкви за останній рік. У своєму слові Предстоятель УГКЦ підсумував свої пастирські візити до українських єпархій та екзархатів в Північній та Південній Америці, Західній Європі та Україні. У своїй презентації він наголосив на глобальному характері УГКЦ як церкви, що сьогодні проповідує Боже Слово у різних культурних контекстах, проінформував понтифіка про прийняту стратегію розвитку церкви на період до 2020 року «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».
Особливе зацікавлення у Бенедикта XVI викликав подарований йому блаженнішим Святославом новий Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха», який, за словами Бенедикта, є надзвичайно важливим надбанням УГКЦ та необхідним інструментом для реалізації вищезгаданої стратегії.
Папа Римський цікавився також суспільно-політичною ситуацією в Україні, станом судівництва та свободи слова, розвитком екуменічного діалогу та міжцерковних стосунків в Україні. Багато уваги було присвячено розвитку душпастирства серед українських емігрантів в країнах Західної Європи та греко-католиків Росії.
ЗІК
23.03.2012, 1635 просмотров.
|