- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
Новини
10.12.2020 15:34:55Запалитися їхньою відвагою… 7-8 грудня Комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин спільно з Інститутом екуменічних студій УКУ провели дводенний навчальний он-лайн модуль під назвою «Дивлячись на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру: Подвижники єднання в УГКЦ». Даний захід об'єднав учасників з України та з закордону, серед яких були священики, голови єпархіальних екуменічних комісій, а також особи, зацікавлені екуменічними питаннями.
Метою заходу був аналіз основних ідей єдності Церков у предстоятелів УГКЦ: Праведного митрополита Андрея (Шептицького), патріарха Йосифа (Сліпого), патріарха Мирослава Івана (Любачівського) та патріарха Любомира (Гузара). Адже їх інтегральне та доленосне бачення єдності між християнами, щоденний труд і молитва в цьому наміренні накреслили шляхи розвитку Церкви, принесли багато добрих плодів, з яких ми користаємо дотепер.
Детальніше
07.12.2020 15:01:00П’ятдесять п’ять років після взаємного зняття католицько-православних анафем 7 грудня 1965 року папа Павло VI та патріарх Афінагор І підписали Спільну декларацію про зняття взаємних анафем 1054 року.
На тему причин розділення між Церквою Сходу та Заходу написано вже багато текстів. Історики стверджують, що майже тисяча років тому на це вплинула ціла низка причин: політичних (розділення Римської імперії), богословських (суперечка про походження Святого Духа), культурних (різна ментальність та різні мови).
На жаль, у 1054 році відбулася так звана «схизма Керулярія», яка, як виявилося згодом, стала початком великого розділення, ворожості та звинувачень. У той час до Константинополя прибули легати папи Леона IX з кардиналом Гумбертом на чолі. Метою приїзду делегації була спроба вирішення проблеми закриття латинських храмів патріархом Керулярієм. Але замість зцілення та єдності прийшло розділення, взаємне накладання екскомунік (відлучення від Церкви) та майже тисяча років ворожості.
Детальніше
01.12.2020 11:06:11В Запоріжжі обговорили екуменічні та соціальні ініціативи митрополита Андрея Шептицького та їх вплив на сучасне християнство 26 листопада 2020 року, в Овальному Залі Запорізького Краєзнавчого музею відбулася наукова конференція «Екуменічні ініціативи задля розбудови „Рідної Хати“: від Шептицького до сучасності».
Головним організатором заходу була Українська Греко-Католицька Церква та Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя», які спільно з представниками християнських спільнот, громадських та релігійних організацій міста Запоріжжя, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, протягом двох годин обговорювали точки порозуміння, злагоди та взаємного зближення в українському суспільстві.
Зважаючи на загальнонаціональні карантинні правила, кількість учасників форуму була обмежена, тому понад 500 зацікавлених осіб взяли участь у заході за допомого онлайн-трансляції в мережі Інтернет.
Детальніше
19.11.2020 13:09:47Екуменічні ініціативи задля розбудови “Рідної Хати”: від Шептицького до сучасності 26 листопада 2020 року, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, Українська Греко-Католицька Церква спільно з Благодійним фондом «Карітас Запоріжжя» та за участю представників християнських спільнот, громадських та релігійних організацій міста Запоріжжя організовують міжконфесійний форум «Екуменічні ініціативи задля розбудови „Рідної Хати“: від Шептицького до сучасності».
Захід пройде у приміщенні Запорізького Краєзнавчого музею (м. Запоріжжя, вул. Троїцька, 29/16). Початок об 11:00.
Зважаючи на загальнонаціональний карантин кількість учасників форуму обмежена, тому закликаємо зацікавлених осіб взяти участь у заході за допомого онлайн-трансляції на Фейсбук сторінці Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя».
Детальніше
17.10.2020 19:37:00Відбулась дводенна зустріч єпархіальних голів Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин 15 — 16 жовтня 2020 року у м. Львові відбувалась щорічна зустріч єпархіальних голів Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин під назвою: «Eкуменізм в Україні: Mission impossible?». Цьогорічний спільний захід Української Греко-Католицької Церкви, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, відбувся спільно з науковцями Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.
Зважаючи на карантинні заходи для учасників зустрічі було запропоновано два можливі варіанти участі: безпосередня участь та участь у режимі онлайн-трансляції. Цією другою інтернет можливістю скористались передовсім єпархіальні голови Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних з Риму, Лондону, Варшави, Парижу та Мюнхену.
Детальніше
<- Ctrl
12345->
Ctrl ->
RSS
|
|