- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
Новини
17.01.2022 17:02:03У Києві проведуть Екуменічний молебень з нагоди Тижня молитов за єдність християн 
18–25 січня 2022 року у всьому світі традиційно пройде Тиждень молитов за єдність християн. Цього року головною темою молитви буде гасло: «На сході ми бачили зорю Його і прибули поклонитись Йому» (Мт. 2, 2).
Екуменічний молебень, організований Українською Греко-Католицькою Церквою, відбудеться в неділю, 23 січня, о 18.00 у храмі Святого Василія Великого за адресою: м. Київ, Вознесенський узвіз, 7 (біля Львівської площі). Молитву в прямому ефірі транслюватиме «Живе телебачення», тому приєднатися до неї зможе кожний охочий.
Під час Молебню спільно молитимуться Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, єпископи та духовенство католицьких, православних і протестантських Церков.
Детальніше
07.12.2021 16:51:00Концепція примирення для українців на прикладі польсько-німецьких відносин 
У Львові 25-26 листопада тривала міжнародна конференція «Будування справедливого миру: роль Церкви та громадянського суспільства», присвячена німецько-польському примиренню та урокам, які можна взяти з цієї події для сучасної України. Відомі експерти міжнародної дипломатії, представники різних християнських Церков Німеччини, Польщі та України, історики та релігієзнавці дискутували про те, як Церкви в різних ситуаціях реагували на конфлікти, сприяли миру.
Захід організували Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та Інститут екуменічних студій УКУ, розповідає Марта Більська
«Дуже цікава і потрібна тема, адже сучасне українське суспільство вже довго живе в реаліях війни, з анексованим Кримом, з вимушено переселеними особами. Наслідки ми ще до кінця не усвідомлюємо. Ми не можемо говорити про повноцінне відновлення миру, але можемо будувати його через діалог, щоб виробити ефективний підхід для творення миру. Роль церков є надзвичайно важливою в цьому процесі. Залучення міжнародного досвіду може стати дороговказом і прикладом в подоланні конфліктів», — зазначає голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, протоєрей Ігор Шабан.
Детальніше
04.11.2021 15:51:55Глава УГКЦ у Софії Київській: «Ми хочемо застосувати вселенські плоди екуменічного діалогу на українському рівні» 
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав узяв участь у Міжнародній конференції «Католицько-православні документи та їх рецепція в Україні», яка сьогодні, 26 жовтня, відбулася в «Будинку митрополита», що в Національному заповіднику «Софія Київська» у Києві. У рамках конференції було презентовано збірник документів католицько-православного екуменічного діалогу, перекладених українською мовою.
Такий збірник презентується в Україні вперше. Його переклала і видала Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.
Під час презентації, яка розпочалася спільною молитвою «Царю Небесний», Блаженніший Святослав відзначив, що з цієї нагоди в Софії Київській зібралися представники різних Церков, щоб подумати над тим, як далі розвивати спільний шлях до відновлення єдності християн у сучасному світі.
Пошук єдності, вважає Глава Церкви, у сучасному світі означає йти проти течії. Бо в сучасному світі єдність більше не представляється, як щось позитивне, добре чи досконале.
Детальніше
04.11.2021 15:42:26Синод Єпископів затвердив оновлену Екуменічну концепцію УГКЦ 
«Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх. Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо», – зазначено у декреті.
Завершуючи передбачену правом процедуру, Отець і Глава УГКЦ проголосив оновлену Екуменічну концепцію Української Греко-Католицької Церкви, постановивши впровадити її в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному вебсайті Української Греко-Католицької Церкви.
Детальніше
03.07.2021 14:14:43Будування справедливого миру: роль Церкви та громадянського суспільства Комісія Української Греко-Католицької Церкви з міжконфесійних та міжрелігійних відносин разом з Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету проведуть конференцію «Будування справедливого миру: роль Церкви та громадянського суспільства».
Запрошуємо взяти участь у міжнародній конференції, яку буде присвячено німецько-польському примиренню та досвіду, який можна перейняти для сучасної України. Подія, організована Комісією Української Греко-Католицької Церкви з міжрелігійних та міжконфесійних відносин спільно з Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету, за підтримки фундації «Renovabis» та у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера в Україні, відбудеться у місті Львові, 25-26 листопада 2021 року.
Детальніше
24.05.2021 12:37:30Міжконфесійний форум "Екуменічнии рух і канонічне право" 
20-21 травня 2021 року, у приміщенні Українського Католицького Університету відбувся науковий міжконфесійний Фомрум «Екуменічнии рух і канонічне право: синергія задля ефективного християнського свідчення перед викликами сьогодення».
Головним організатором заходу була Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ. У заході, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, наживо та онлайн взяли участь близько 40 експертів: голови єпархіальних комісій УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, спеціалісти з канонічного права, студенти богослов’я УКУ та особи зацікавлені екуменічною та правовою тематикою.
Детальніше
18.01.2021 12:02:28Тиждень Молитов за Єдність Християн 2021 Тиждень Молитов за Єдність Християн, який кожного року, між 18 та 25 січня, з ініціативи Всесвітньої Ради Церков та Папської Ради для сприяння єдності між християнами, вже 53 раз об’єднає усіх християн на спільній молитві. Це ще одна нагода разом свідчити віру у єдиного Господа нашого Ісуса Христа.
На жаль нинішній рік буде особливим для тих, хто захоче взяти участь у цій молитві, адже з огляду на карантинні обмеження зібратись разом усім представникам різних конфесій не вдасться.
«Хто перебуває у моїй любові, той багато плодів приносить» — головна тема Тижня Молитов за Єдність Християн 2021, яку запропонувала жіноча чернеча спільнота зі Швейцарії (Grandchamp — https://www.grandchamp.org). Починаючи з 1930х років, монахині відкрили свої двері для усіх християн, хто бажав віддатись на служіння Божому Слову не зважаючи на різний вік, конфесію, країну чи навіть континент, а молитва за християнську єдність була і залишається в серці цієї спільноти від початку її заснування.
Детальніше
<- Ctrl
12345->
Ctrl ->
RSS
|
|