- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2014
Архів 2014
Новини->АРХІВ НОВИН->Архів 2014
27.12.2014 12:18:02Представник УГКЦ взяв участь у круглому столі: «Морально-етичні питання розпалювання міжнаціональної ворожнечі в контексті антиукраїнської інформаційної війни» 23 грудня 2014 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему: «Морально-етичні питання розпалювання міжнаціональної ворожнечі в контексті антиукраїнської інформаційної війни», організований з метою консолідації зусиль у протидії українофобії, русофобії, антисемітизму та іншим видам ксенофобії, з якими стикнулося українське суспільство в контексті ведення Російською Федерацією неоголошеної війни проти України.
У своєму виступі Голова Національної комісії Василь Костицький наголосив на тому, що у понад 30% рішень, прийнятих Комісією з початку 2014 року, зафіксовано факт порушень статті 2 Закону України про захист суспільної моралі саме за категорією «розпалювання національної та релігійної ворожнечі, приниження та образа нації за національною ознакою», що свідчить про посилені спроби дестабілізації через штучне створення міжнаціональних конфліктів в Україні. За словами Василя Костицького, спроби сіяти національно-релігійну ворожнечу стали складовими антиукраїнської інформаційної війни.
Детальніше
24.12.2014 15:55:21У Києві відбулась презентація книжки Комісії УГКЦ у справах сприяння єдності християн «Вірую в Єдину, Святу, Соборну та Апостольську Церкву» У приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» голова Комісії УГКЦ у справах сприяння єдності християн, о. Ігор Шабан представив нову книгу «Вірую в Єдину, Святу, Соборну та Апостольську Церкву».
Під час презентації о. Ігор розповів, що «книжка вказує на актуальний стан екуменічного руху в Католицькій Церкві, зокрема в українському контексті. Також у ній представлені основні напрями екуменічної діяльності УГКЦ».
Метою книжки було пояснити вірним суть екуменічного руху та утвердити їх у переконанні, що єдність Христових учнів – це заповіт Христа, за здійснення якого відповідальні всі – як ієрархи, так і духовенство й миряни.
Детальніше
18.12.2014 16:30:11У Києві обговорили перспективи екуменічного руху 50 років виповнилось документу «Декрет про екуменізм», який свого часу став революційним. В середу, 17 грудня, у Києві на круглому столі обговорили перспективи та сучасне значення екуменічного руху в Україні. Ініціаторами обговорення стали Українська Греко-Католицька Церква спільно з Українською Асоціацією Релігієзнавців. Провідні спеціалісти та представники різних конфесій поділились своїм баченням подальших шляхів розвитку співпраці на ниві духовності.
«Навіть зараз деякі аспекти документу звучать по-новому, зокрема у розгляданні відносин між східним та західним християнством. Однак тільки всередині ХХ століття почались кардинальні зміни і було накладено мораторій на вживання гострих висловлювань в бік католиків. Самі ж світові зрушення почались в 1975 році, після зустрічі Вселенського патріарха Димитрія І та Папи Римського Павла VI, коли запрацювала перша міжнародна богословська комісія», — зазначив у своїй промові професор Олександр Саган.
Детальніше
12.12.2014 11:32:11Папський легат кардинал Шенборн: Ви мусите оборонятися, але робіть це без ненависті! Промова папського легата Архиєпископа Відня кардинала Криштофа Шенборна в часі вечірніх чувань у Патріаршому катедральному собі Воскресіння Христового в Києві 10.12.2014.р.Б.
Слава Ісусу Христу!
Ваше Блаженство, дорогі брати в єпископстві, дорогі брати в свяществі, дорогі брати і сестри в Христі!
Для мене це є дуже зворушливий момент бути сьогодні тут разом з вами у цій катедрі провадити молитву і молитися разом з вами. І вітати усіх вас від імені Святішого Отця Папи Франциска. І в особливий спосіб вітаю сьогодні молодь. Поряд протікає ріка Дніпро, тому не можемо не згадати сьогодні величну історію, яка власне тут розпочалася на берегах ріки Дніпра – хрещення святого Володимира – початку християнства тут, на цих землях.
Детальніше
04.12.2014 14:26:19Міжконфесійний діалог: 50 років після "Декрету про Екуменізм" 17 грудня 2014 року Комісія УГКЦ сприяння єдності християн спільно з Українською Асоціацією Релігієзнавців організовують круглий стіл «Міжконфесійний діалог: 50 років після Декрету про Екуменізм».
Цього року виповнюється рівно 50 років з часу виходу у світ документу католицької Церкви Unitatis redintegratio, який торкається міжконфесійних відносин. Без сумніву, реалізація Декрету про Екуменізм є спільним завданням кожного християнина. При цьому дорога екуменізму особливо важлива сьогодні — перед обличчям світу, який прагне до об'єднання.
За останні 50 років сталися істотні зрушення у напрямку поглиблення діалогу між Церквами, досягнуто часткового порозуміння між розділеними братами та сестрами в їхніх спільнотах.
Детальніше
30.11.2014 17:06:03Папа до влади Туреччини: Міжрелігійний діалог – шлях до миру “Слід терпеливо і безперервно продовжувати зусилля, спрямовані на будування міцного миру, що ґрунтується на пошані до фундаментальних прав і обов’язків, пов’язаних з гідністю людини», – наголосив Папа Франциск, промовляючи до представників турецької влади і дипломатичного корпусу під час церемонії привітання в президентському палаці в м. Анкарі.
Глава Католицької Церкви висловив радість з приводу можливості відвідати цю країну, «багату красою природи та історією, наповнену слідами стародавніх цивілізацій, яка є мостом між двома континентами та різними культурними проявами». Ця земля, за його словами, «дорога кожному християнинові», адже тут проповідував святий Павло, тут відбулися перші сім Вселенських Соборів, тут в Ефесі, згідно з переданням, якийсь час жила Марія, Мати Ісуса.
Детальніше
25.11.2014 18:50:00Голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн: політичні конфлікти не повинні переноситися на релігійний ґрунт У Ватикані завершилося засідання Папської Ради сприяння єдності християн, в якій з благословення Блаженнішого Святослава (Шевчука) участь взяв представник Української Греко-Католицької Церкви, о. Ігор Шабан. Зустріч була присвячена 50-річчю соборного Декрету про Екуменізм, видання якого стало переломним моментом у міжконфесійних відносинах та з якого, по суті, почалася нова сторінка у відносинах між Церквами. Півстоліття — це багато чи мало? — задавались питанням представники конфесій.
Незважаючи на те, що Церкви за цей час зробили великий крок назустріч одна одній, все ж з перспективи багатовікової історії це дуже короткий термін, вважає о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн. Що більше, сьогодні з прикрістю слід також ствердити, що на жаль відчувається і певний відступ у взаємовідносинах між Церквами, причиною якого, чи так званим «каменем спотикання», багато хто називає саме існування Греко-Католицької Церкви, пояснив священик.
Детальніше
12345->
Ctrl ->
RSS
|
|