*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2013
->
«Всі ми, християни, покликані піклуватися про створіння!» - Блаженніший Любомир (Гузар)
«Всі ми, християни, покликані піклуватися про створіння!» - Блаженніший Любомир (Гузар)
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2013
13 вересня 2013 року в Києві відбувся круглий стіл «Значення християнської віри для формування екологічної культури та відповідальності».
Захід був проведений з нагоди відзначення 1025 років Хрещення Русі-України, Року Віри та екуменічно-екологічного Дня Бога Творця (1/14 вересня), який християни в усьому світі святкують як день молитви та відповідальності за Боже створіння – природу з метою розвитку діалогу між християнськими Церквами, державними природоохоронними установами і громадськими організаціями для підвищення екологічної культури населення та збереження природної спадщини України.
Після спільної молитви, яку очолив блаженніший Любомир (Гузар), зі вступним словом виступив д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, який також зачитав листи і привітання, які надійшли учасникам круглого столу від Апостольського Нунція в Україні, архієп. Томаса Е. Галліксона та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
З першою програмною доповіддю виступив блаженніший Любомир Гузар, «зелений патріарх УГКЦ», ключовим послання якого стало те, що всі ми, як християни, без різниці на свою конфесійну приналежність покликані піклуватись про створіння – природу, і то не тому, що йому загрожує небезпека, але тому, що це – воля нашого Творця і суттєва складова нашої віри і християнського життя.
Протоієрей Сергій Ющик, перший проректор Київської Духовної Академії Української Православної Церкви, передав учасникам круглого столу вітання від блаженнішого Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви і виступив з доповіддю на тему: «Сотеріологічні основи екологічного вчення Православної Церкви».
«Каїнові дари нащадкам», – такою була тема доповіді владики Ігора Ісіченка, архієпископа Харківського та Полтавського УАПЦ, в якій зокрема було акцентовано на тому, що брак екологічної культури може обернутися для церковної спільноти втратою довіри пастви, а найголовніше – марнуванням власної апостольської місії, котра передбачає мудрий провід у простуванні в майбутнє.
Від Державної Екологічної Академії виступив проф. д-р Олег Машков, проректор з наукової роботи, який підкреслив вагомість християнської віри та ролі Церков для збереження природного довкілля, а також означив потенційні точки можливої співпраці на полі екологічної освіти різних вікових категорій населення.
п. Володимир Бурега, проректор з наукової роботи Київської Духовної Академії УПЦ та о. Ігор Шабан, голова комісії УГКЦ у справах єдності християн звернули увагу на значення християнської віри і способу життя для збереження природи, ролі релігійних конфесій у підвищенні екологічної культури населення та на роль душпастирів і богословської освіти для еколого-просвітницької діяльності серед населення.
Учасники круглого столу прийняли робочий варіант резолюції, яка згодом буде оприлюднена у ЗМІ, а також розіслана предстоятелям та офіційним представникам Християнських Церков, Парламентському комітету з питань екології, Мінприроди та Міносвіти.
Департамент інформації УГКЦ
14.09.2013, 1184 просмотра.
|