- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2012
->
У Франківську відбулась урочиста екологічна академія
У Франківську відбулась урочиста екологічна академія
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2012
14 вересня, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. священномученика Йосафата відбулася урочиста академія, присвячена Дню Бога Творця, який християни різних конфесій по всьому світі святкують як день молитви та відповідальності за природне довкілля.
Святкування розпочалося молебнем до Бога Творця. Опісля, в рамках конференційної програми на тему «Християнської відповідальності за природу» з тематичними виступами до присутніх звернулися представники церковної ієрархії та екологічних структур. Керівник Бюро УГКЦ з питань екології д-р Володимир Шеремета, відкриваючи конференційну частину заходу привітав усіх з нагоди Дня Бога Творця, коротко пригадав історію виникнення цього загально-християнського екологічного свята, до відзначення якого, за ініціативою Екобюро та відповідно до рішень Патріаршого Синоду Єпископів, долучилась УГКЦ. У своєму виступі очільник екологічно бюро застановився над метою відзначення Дня Бога Творця, яка полягає в тому, щоб допомогти християнам переосмислити свою віру і краще зрозуміти та здійснювати відповідальність за довірений Богом світ природи у своєму повсякденному житті.
Проф. д-р о. Олександр Левицький, ректор духовної семінарії виступив на тему «День Творця та виховання відповідальності за створіння у процесі священичої формації». Акцент доповідача був поставлений на питанні важливості цілісності формації майбутніх священників для того, щоб ефективніше допомагати людям долати гріх, зокрема, гріх екологічний – чи гріх руйнування створеної Богом природи, яким людина загрожує всьому створінню і своєму спасінню.
Голова архиєпархіальної екуменічної комісії о. Ігор Онищук виступив на тему «Значення Дня Творця у процесі зближення християнських Церков» і наголосив на тому, що екологічні проблеми є спільним викликом для християнських Церков, а об’єднані зусилля для його подолання є доброю нагодою для інтенсифікації міжцерковного діалогу, що визнає як Католицька, так і Православні Церкви в Екуменічній Хартії підписаній в 2001 р. у Стразбурзі Всесвітньою Радою Церков та Радою Єпископських Конференцій Європи.
Ізюминкою урочистої академії став виступ «наймолодшого співпрацівника Екобюро» – Анічки Дзуль (5 років), яка в поетичній формі висловила свою свідомість християнської відповідальності за природу, викликавши при цьому шквал аплодисментів.
Після прекрасної тематичної концертної програми, підготованої братами-семінаристами, всі отримали ієрейське благословення на те, щоб в дійсності бути свідками любові Бога Творця та Спасителя Світу один до одного та до всього Божого створіння – природи.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
18.09.2012, 1338 просмотров.
|
|