Православна та Греко-Католицька Церкви можуть вже тепер розпочати спільно шукати моделі єдності, співпрацюючи у різних напрямках свого служіння Богові і людям. Погляд на тему діалогу голови Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та речника УГКЦ з екуменічних питань, протоієрея Ігоря Шабана.
Надання сопричастя китайським єпископам з боку Апостольської столиці та надання сопричастя двом Православним Церквам в Україні з боку Константинопольського патріархату – дві епохальні події у Вселенській Церкві, які взаємопояснюються.
Згідно із соціальним вченням Католицької Церкви, є чотири головних принципи, на яких має будуватися сучасне європейське суспільство: гідність людської особи, загальне добро, солідарність і субсидіарніть.
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться«за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
«Різдвяна просфора з патріархом». Таку назву мало дійство, яке відбулося вчора у Києві в Міжнародному Виставковому Центрі.
Своїх вірян вже 6-й рік поспіль зібрала Українська Греко-Католицька Церква. Розпочався захід словом Блаженнішого Патріарха Святослава. Блаженніший помолився за всіх, кого Господь зібрав на«Різдвяну просфору», за усіх вірних УГКЦ, за померлих у 2011-му році, за тих, хто в неволі, за хворих, терплячих, і за всіх жертводавців Церкви і Патріаршого Собору.
Віряни ж водили вертеп, співали коляду та ділилися благословенним хлібом – просфорою. За словами глави УГКЦ, подія, на якій Патріарх ділиться із присутніми різдвяним хлібом, символізує насамперед духовне єднання.