- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2011
->
Підсумковий документ Міжнародної Екуменічної Асамблеї Миру
Підсумковий документ Міжнародної Екуменічної Асамблеї Миру
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2011
«Мир є засадничою вартістю у всіх релігіях, і обітниця миру включає в себе всіх людей, незалежно від їхніх традицій і зобов'язань», – написали у підсумковому документі учасники Міжнародної Екуменічної Асамблеї Миру. Засідання відбулося 12–25 травня в Кінгстоні на Ямайці за ініціативою Всесвітньої Ради Церков. У ньому взяли участь тисячу осіб, які представляли сто Церков і церковних громад різних християнських традицій Сходу і Заходу. У посланні Асамблеї зазначено, що ніхто не може використовувати релігію, щоб виправдати насильство. Обговорювалися проблеми ядерної енергії, оскільки наслідки нещодавнього землетрусу і цунамі в Японії поставили серйозний знак питання над використанням цієї технології. У документі висловлюють заклопотаність у зв'язку з боротьбою за свободу, справедливість і права людини, яка ведеться в багатьох арабських країнах. Також автори запевнили у солідарності мешканців Ізраїля, Палестини, Корейського півострову і Кіпру. Не забуті страждання населення Колумбії, Іраку, Афганістану і африканських Великих Озер. «Ми розуміємо, що і християни часто стають співучасниками цієї системи насильства, несправедливості, расизму, кастовості, нетерпимості та дискримінації, – написали учасники Асамблеї. – Тому ми просимо Бога, щоби пробачив нам наші гріхи і зробив нас праведниками, речниками справедливого миру».
27.05.2011, 1298 просмотров.
|
|