Православна та Греко-Католицька Церкви можуть вже тепер розпочати спільно шукати моделі єдності, співпрацюючи у різних напрямках свого служіння Богові і людям. Погляд на тему діалогу голови Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та речника УГКЦ з екуменічних питань, протоієрея Ігоря Шабана.
Надання сопричастя китайським єпископам з боку Апостольської столиці та надання сопричастя двом Православним Церквам в Україні з боку Константинопольського патріархату – дві епохальні події у Вселенській Церкві, які взаємопояснюються.
Згідно із соціальним вченням Католицької Церкви, є чотири головних принципи, на яких має будуватися сучасне європейське суспільство: гідність людської особи, загальне добро, солідарність і субсидіарніть.
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться«за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Під час Суспільних Днів УГКЦ у хірургічному та ортопедичному відділеннях Першої Київської Дитячої Міської Лікарні по вул. Богатирській було проведено Акція Солідарності з дітками та надано допомогу у вигляді медикаментів та подарунків потребуючим. Відповідальним за проведення цього заходу був о. Віталій Воєца, який несе своє капеланське служіння у каплиці Преподобного Агапіта Печерського цієї лікарні.
Насамперед на прохання лікарів та працівників відділення були закуплені та переданні у необхідній кількості медичні засоби, а саме: бинти, катетери, шприци, лейкопластирі, розчини зеленки, розчини перекисі водню, медичні рукавички тощо…
До відділення постійно поступають діти з різних регіонів України, котрі є з багатодітних родин, сироти, чи на пів сироти. Батьки або опікуни таких дітей не завжди можуть собі дозволити навіть недорогі ліки. Співпраця Церкви та персоналу лікарні власне і полягає на тому, щоб спільно виявляти таких дітей і надавати їм безкоштовно усі потрібні медичні засоби, щоби бодай частково полегшити їх побут та лікування!
Продовжуючи Суспільні Дні УГКЦ у м. Черкасах настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Черкаси о. Юліан Шеремета разом з вірними та волонтерським молодіжним рухом міста відвідав територіальний центр для дітей-інвалідів та вручив їм подарунки.
Подібна Акція Солідарності торкнулась і дітей-сиріт, дітей-інвалідів та дітей з багатодітних родин у місті Черкаси. Загалом було охоплено понад сто потребуючих діток та їхніх сімей.
Крім того в рамках Суспільних Днів УГКЦ у Черкасах відбулися кілька благочинних акцій та укціонів кошти з яких пішли на допомогу дитячому сиротинцю для немовлят та онкохворим дітям.
В неділю 18 грудня, в рамках п’ятих Суспільних Днів Української Греко-Католицької Церкви, черкащани мали можливість поспілкуватися з Архиєпископом УГКЦ Блаженнійшим Любомиром(Гузаром). В Черкасах Блаженнійшого супроводжували відповідальний за проведення Суспільних днів УГКЦ в Україні о. Ігор Шабан, особистий помічник Архиєпископа о. Рафаїл і настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Черкасах о. Юліан Шеремета. Це був перший візит Архиєпископа Любомира в Черкаси.
Як зазначив о. Ігор Шабан, практика проведення Суспільних днів УГКЦ Церкви є європейською, а в Україні її започаткував ще митрополит Андрій Шептицький. Сьогодні Суспільні дні УГКЦ - це відкрита наукова, інтелектуальна дискусія, яка об'єднує всіх людей доброї волі задля публічного діалогу на актуальні суспільні теми на місцевому і загальнонаціональному рівні. Цьогорічною темою дискусій і обговорень стала повага і гідність людської особи.
17 грудня у затишній залі НПУ ім. М.Драгоманова відбувся VIІІ фестиваль-конкурс духовної пісні«Аскольдів глас». У конкурсі цьогоріч брали участь дитячі хори. Заявки на участь подало сім колективів, серед яких кияни та гості з Київської області та Івано-Франківщини. У конкурсі взяло участь 140 діток, віком від 7 до 17-ти років. Кожен колектив презентував конкурсну програму, яка складалася із трьох творів. Перший твір присвячувався особі князя Аскольда – мученика за віру Христову.
Для оцінювання виступів було запрошене журі у складі 5 осіб. Його очолив народний артист України, диригент Іван Гамкало. Серед інших членів журі – українська композиторка Вікторія Польова; професор Володимир Ткачук; поетеса, публіцист Наталя Поклад; голова комісії«Християнської єдності» о. Ігор Шабан.
Виступи конкурсантів і гостей створили незабутню атмосферу свята, викликаючи сльози радості і піднесення на очах слухачів. Усі конкурсанти продемонстрували високий професійний рівень та ретельну підготовку.
Під час Суспільних Днів УГКЦ організатори звертають свою увагу на усіх хто потребує нашої допомоги. Традиційно також відбулось відвідування ув'язнених, адже людське щире спілкування не можна нічим замінити.
Специфіка Менської виправної колонії № 91 полягає в тому, що перебувають там колишні військовослужбовці та правоохоронці. Отримавши від засуджених цієї колонії безліч листів скерованих до УГКЦ, о. Любомир Яворський(керівник душпастирського відділу для збройних України) та о. Костянтин Пантелей(керівник душпастирського відділу для пенітенціарної системи України) здійснили подорож до цієї установи.
17 грудня 2011 року, відбулися чергові заходи приурочені Суспільним дням, що відбуваються у Стрийській єпархії УГКЦ.
В цей день проводились зустрічі зі студентами Вищого Професійного Училища № 8, Вищого Професійного Училища № 35 та Вищого Професійного Ущилища № 16 м. Стрия, а також Ліцеї Будівництва і побуту м. Новий Розділ на тему Гідності людини та зберігання чистоти до шлюбу. Такі ж зустрічі відбулися зі школярами старших класів у СШ-4 м. Стрий та СШ-2 м. Перемишляни І-ІІІ ступенів та ін.
Заходи розпочалися із Молебню до Пресвятої Богородиці у каплиці гуртожитку училища. Відтак, усі присутні перейшли до бібліотеки,-де було продемонстровано декілька коротких відеороликів про важливість дотримання чистоти до шлюбу.
15-16 грудня 2011 року, у м. Перемишляни відбулися чергові зустрічі, приурочені Суспільним дням, що проходять у Стрийській єпархії УГКЦ.
Заходи проводились зі студентами Перемишлянського Вищого Професійного Училища та у школі-гімназії № 1, за участю о. Петра Закаляка, сотрудника храму Святого Володимира великого, блаженного священномученика Омеляна Ковча, м. Перемишляни та п. Марії Гавінської, директора Перемишлянського відділення Центру передподружнього приготування. Темою зустрічей, була«Гідність людини у сучасному суспільстві: Дошлюбна чистота – зрілість в любові», а також, відбулася презентація Руху«Справжня Любов Чекає».