- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
->
"Україна була і завжди буде частиною Європи" - Блаженніший Любомир (Гузар)
"Україна була і завжди буде частиною Європи" - Блаженніший Любомир (Гузар)
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
 2 листопада відбулася зустріч Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, із Павелом Ковалем, депутатом Європарламенту і співголовою Комісії від Європейського парламенту із нагляду за виборами в Україні. Під час зустрічі сторони зокрема обговорили питання інтеграції України до Європейського Союзу. На запитання гостя, як Блаженніший Любомир оцінює вступ України до Євросоюзу, прозвучала відповідь: «Україна була і завжди буде частиною Європи. Щодо Європейського Союзу? Це інституція більше економічна, аніж культурна. Тому ми у насамперед зацікавлені бачити Європу, яка є багата духовно і культурно. Багато того, що приходить до нас із Заходу не є найкраще. Ми хочемо бачити Європу духовно багату і з такою Європою ми хочемо співпрацювати“. Під час розмови Глава УГКЦ відзначив сміливість, якою відзначався Президент Польщі Лех Качинський, який “єдиний на всю Європу старався захищати християнські цінності в ЄС. Натомість такі сильні держави Європи як Франція, Німеччина та Італія не мають цієї сміливості і тому Європа втратила багато позицій через брак таких сміливих людей».
04.11.2010, 1445 просмотров.
|
|