*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
->
"Екуменізм – завдання від Ісуса Христа"
"Екуменізм – завдання від Ісуса Христа"
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
Новий глава Папської ради зі сприяння християнській єдності має намір перенести у Рим свій досвід тісної співпраці з різними церковними співтовариствами, насамперед — протестантськими. Цей досвід, як говорить сам архієпископ Курт Кох, є однією із причин, чому папа Римський Венедикт XVІ вибрав його на посаду головного ватиканського фахівця з екуменізму.
60-літній швейцарський архієпископ Курт Кох зайняв свою посаду 1 липня, залишивши 15-літнє служіння єпископа єпархії Базеля у Швейцарії. На додаток до посади глави Папської ради він також очолив Комісію щодо релігійних відносин з євреями.
Про своє призначення на важливий пост у Римській курії архієпископ Кох сказав, що вважає його великою честю для себе. За його словами, Венедикт XVІ сказав йому про майбутню зміну місця служіння ще в лютому, під час особистої аудієнції. «Це велика радість для мене, тому що екуменізм завжди був у моєму серці», — говорить Кох.
Відповідаючи на запитання про головні проблеми очолюваної ним дикастерії, архієпископ Кох сказав, що тільки починає вникати в специфіку її діяльності. «Я був членом цієї дикастерії з 2002 р. і був учасником діалогу з Православними Церквами», — нагадує Кох. «Насамперед, я хочу поговорити з усіма своїми співробітниками, і в листопаді ми проведемо перші пленарні збори. Перше наше завдання полягає в тому, щоб підготувати цю зустріч належним чином, щоб скласти уявлення про глобальну картину екуменізму й побачити, як можна досягти успіху“, — відзначив новий глава Папської ради зі сприяння християнській єдності.
Говорячи про свій досвід, накопичений за роки служіння єпископом Базеля, архієпископ Кох зазначив: “Із православними нас об’єднує спільна віра, але є велике культурне різноманіття. Натомість з протестантськими церквами ми не маємо подібної єдності у віровченні, але з ними нас ріднить спільна культура. Із цієї причини з кожною окремою Церквою потрібно застосовувати різні екуменічної співпраці, що не завжди легко дається».
Відповідаючи на запитання про роль Комісії з діалогу з євреями, прелат підкреслив, що його попередник на пості глави Комісії кардинал Каспер «зробив багато, щоб вдосконалити й поглибити діалог з євреями». Кох підкреслив, що мова йде винятково про релігійні, а не політичні відносини Ватикану з єврейським світом. Відвідування папою Римським синагог у Кельні, Нью-Йорку, а потім Римі є, за словами Коха, «дуже важливим жестом».
Оцінюючи зусилля Венедикта XVІ, спрямовані на покращання відносин із християнами інших деномінацій, архієпископ Кох сказав, що понтифік у цьому напрямку зробив досить багато. Глава Папської ради нагадав, що вже в першій своїй проповіді після обрання на папський престол Венедикт XVІ відкрито заявив, що «екуменізм – це виклик, який виходить від Ісуса Христа», крім того для самого діалогу є надійні підстави в документах Другого Ватиканського собору.
«У пастирських поїздках він завжди відводив важливе місце екуменізму». За словами Коха, Венедикт XVІ має намір особливо сприяти екуменічному діалогу із православними. «Для мене це особливо значимо», — підкреслив прелат.
Торкаючись теми можливих результатів екуменічної діяльності Католицької Церкви, архієпископ Кох сказав: «Важко побачити плоди екуменічної діяльності, оскільки екуменізм – це духовність. Люди не можуть самі творити єдність. Це — дар, який дається Святим Духом».
ZENІT
21.07.2010, 1557 просмотров.
|