- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
->
Етика праці та фінансова криза турбують християн Європи
Етика праці та фінансова криза турбують християн Європи
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
 Ключовими питаннями IV Європейського Соціального Тижня, який відбувся у Німеччині (Бад Хоннеф) 15-18 квітня 2010 року, були етика праці та світова фінансова криза. Про це кореспонденту SoborNews, повідомив Голова Патріаршої комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, д-р. Ігор Шабан. Організатором Тижня виступив Католицький Соціальний Інститут. В Тижні взяли участь представники європейських християнських профспілок, Єврокомісії та Європарламенту, соціальних неурядових організацій, вчені, що займаються питаннями європейської економіки та соціальної етики, а також організатори Соціальних тижнів у Європі.
За словами д-р. Ігора Шабана, учасники Тижня говорили про те, що людина є особистістю, а не джерелом фінансової користі. Для того, щоб вийти із кризи, в якій опинилася Європа, європейці мають бути солідарними. «Ми усі повинні навчитись не боятись, найперше відносин у суспільстві, не боятись інших людей, не боятись показати та засвідчити нашу солідарність людям у різних потребах», — така настанова, на думку організаторів Тижня, дасть шанс віднайти новий елемент суспільного діалогу та відновити ті цінності, які колись були дані першій людині під час сотворіння її Богом.
В рамках Тижня обговорювалося також питання масових страйків, які прокотилися Європою. На думку учасників, страйк є одною з найбільш прийнятних форм спротиву, проте його негативним боком є ті незручності, яких він завдає невинним людям.
28.04.2010, 1516 просмотров.
|
|