- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
->
Європа потребує "лабораторії надії"
Європа потребує "лабораторії надії"
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
На необхідність захисту гідності людини і створення «лабораторії надії» в Європі звернули свою увагу учасники з'їзду представників генеральних настоятелів європейських згромаджень (UCESM), що відбувся в Ченстохові.
На думку о. Петра Мазуркевича — генерального секретаря Комісії Єпископських Конференцій Європейської Спільноти (СОМЕСЕ) — «як християни у Європі ми безперервно конфронтуємо із спокусою безнадії». Сьогодні у Європі відбувається боротьба з християнством, з нашим баченням Європи, баченням родини. Це боротьба проти християнської етики, що також торкається й релігійної свободи.
На важливі аспекти місії монашества у Європі звернув увагу також o. Дуарте (Duarte da Cunha), генеральний секретар CCEE. На його думку, місія монастирів, а тим самим Церкви має потрійний вимір: Церква мусить спонукати осіб до конкретних дій; Церква і монахи мають давати іншим можливість зустрічі з Христом через свої діла і свідчення; як також потрібно постійно розбудовувати активну та життєздатну спільноту.
Що цікаво, делегати UCESM представляють близько 400 тис. монахів і монахинь Європи.
15.02.2010, 1509 просмотров.
|
|