*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
->
Папська рада очолювана кардиналом Каспером підводить підсумки 40-літньої діяльності
Папська рада очолювана кардиналом Каспером підводить підсумки 40-літньої діяльності
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2010
Минулого тижня в Римі в резиденції Папської ради зі сприяння християнській єдності відкрився триденний симпозіум, присвячений підсумкам 40 річної екуменічної діяльності. У зустрічі взяли участь представники Римсько-Католицької Церкви й різних протестантських співтовариств.
Основою для роботи симпозіуму стала книга кардинала Вальтера Каспера «Збирання плодів. Основні аспекти християнської віри в екуменічному діалозі», у якій підводять підсумки 40-літньої діяльності міжрелігійної і міжхристиянської діяльності РКЦ.
На питання про мету і завдання семінару кардинал Каспер заявив наступне: «Ми бажаємо зібрати плоди діалогу за останні 40 років. Існує величезний стос документів, які ми хочемо зробити більш доступними на рівні громад, щоб почати процес рецепції в живому тілі наших Церков. Ми не хочемо, щоб ці документи залишалися запорошене ми на поличках та служили тільки матеріалом для студентських дисертацій. Необхідна їх жива рецепція. Наступною метою є спільне міркування разом з нашими партнерами про наступні кроки на шляху екуменізму, на основі того, що ми досягли; ми хочемо поговорити про те, якими будуть ці кроки, які ми зможемо почати разом».
Зокрема на відкритті симпозіуму кардинал Вальтер Каспер виступив з ідеєю спільного написання «екуменічного катехізису». Хоча ще не має конкретної ідеї, з яких частин має складатись такий Катехізис, кард. переконаний, що потрібним є «фундамент екуменічного діалогу, певний вказівник, який би підсилив і поглибив наші спільні напрацювання».
Кард. побоюється, що екуменічний діалог може стати справою лише спеціалістів і таким чином бути віддаленим від реального життя вірних. При цьому кард. Каспер закликав до екуменізму, сконцентрованого на людині, який підтримував би і давав нові сили богословським розмовам.
Говорячи про питання, які є обов’язковими для досягнення повної єдності і спільної участі в Євхаристії, кард. Каспер вказав на необхідність спільного розуміння Церкви і її структури та на важливість спільного підходу до застосування Євангелія перед сучасними суспільними і моральними викликами.
«Такі етичні питання, як проблема гомосексуалізму, а також рівність жінок не тільки ділять Церкви, але породжують чергові фундаментальні запитання: Ким є людина? Що значить бути чоловіком або жінкою відповідно до Божого плану?'» – зауважив кардинал.
Крім цього він підкреслив, що в галузі структури Церкви і служіння в Церкві в різних діалогах досягнуто певного прогресу щодо спільного розуміння сакраментальної природи свячень та їх апостольського передання до сьогоднішніх єпископів. Відбулись також перші кроки у справі дискусії щодо примату папи римського.
Кард. Каспер переконаний, що діалог мусить відповісти також на такі запитання: «де є Церква»? Чи структура Церкви походить від самого Христа? Чи можливий є плюралізм структур?
15.02.2010, 1660 просмотров.
|