- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
грудень
->
«Нашим бажанням є, щоби ми повернулися до первісної єдності»: Блаженніший Любомир
«Нашим бажанням є, щоби ми повернулися до первісної єдності»: Блаженніший Любомир
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
грудень
 Христова Церква в Україні, коли християнство в кінці Х століття остаточно прийняв святий рівноапостольний князь Володимир, була одна. З бігом часу, особливо в останніх десятиліттях, та Церква поділилася і нашим бажанням є щоби ми повернулися до первісної єдності», – сказав Блаженніший Любомир в інтерв’ю для радіо «Воскресіння», коментуючи ініціативу Синоду Єпископів УГКЦ, висловлену в Синодальному посланні з нагоди 20-ліття легалізації УГКЦ, 65-ліття з дня смерті Митрополита Андрея та 25-ліття з дня смерті Патріарха Йосифа. Ця ініціатива висловлена у посланні такими словами: «Замість монопольного володіння християнською Україною, що було характерним знаком минулих епох, ми пропонуємо сопричасну єдність сьогодні ще поділеної Київської Церкви».
Процес об’єднання, на переконання Глави УГКЦ, буде тривалим і мусить іти поступово. «Ми мусимо знайти шлях одне до одного, мусимо, будучи свідомими наших відмінностей, якийсь час, я б сказав, призвичаюватися одне до одного. Маємо навчитися респектувати одне одного, адже потрібно прийняти до відома той факт, що ми є поділені і що з бігом часу це поділення створило певні особливі прикмети у кожній гілці, які маємо враховувати», – пояснив Блаженніший Любомир. Синодальне послання окремим своїм розділом говорить про патріархат УГКЦ. Тому Блаженнішого Любомира запитали про те, чи не перешкоджатиме патріарший устрій УГКЦ розвитку моделі сопричастя? «Він повинен допомагати, бо УГКЦ повинна бути самобутньою. Це у православній традиції називається автокефалією. У католицькій – Церквою свого права. Зміст чи одного, чи другого є не цілковите відділення від усіх інших. Ціль патріархату є певна внутрішня автономія», – сказав Предстоятель УГКЦ. При цьому Блаженніший Любомир наголосив, що хоча Церква існує в патріархатах, у помісних церквах, але це є одна і та ж Христова Церква.
23.12.2009, 1678 просмотров.
|
|