- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
грудень
->
Суспільний Тиждень УГКЦ у м. Харків
Суспільний Тиждень УГКЦ у м. Харків
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
грудень
9 грудня 2009 р. у м. Харкові в рамках ІІІ Суспільного Тижня УГКЦ відбулась конференція на тему «Примирення в християнській сім'ї, як неоцінене свідчення в сучасному світі». Зустріч мала екуменічний характер, адже в ній взяли участь представники різних релігійних конфесій нашого міста. Загальною темою Суспільного Тижня УГКЦ 2009 р. є «Примирення як Дар Божий». О. д. Ігор Шабан — Голова екуменічної комісії УГКЦ, відповідальний за проведення Суспільного Тижня УГКЦ визначив основні завдання зустрічі. Він підкреслив, що Суспільний Тиждень УГКЦ покликаний привернути увагу до освіти та науки; проблем людей неповносправних, ув'язнених, а також сиріт. Метою Тижня є підтримка соціальних програм, стимулювання проведення досліджень, дискусій і дій на місцевому та державному рівнях; обмін досвідом між християнськими конфесіями. Учасники конференції відвідали соціальний центр «Де Поль Харків» (вул. Костьольна, 2), директором якого є римо-католицький священик о. Віталій Новак. Центр було відкрито у 2006 р. при Римо-Католицькому храмі св. Вінкентія-де Поля. В соціальному центрі працюють священнослужителі, фахівці соціальної сфери (педагоги, психологи, юристи та ін.), а також сестри із згромадження Милосердя від святого Вікентія-де Поля. Під час зустрічі сестри-монахині радо поділилися з учасниками своїм досвідом праці у Центрі денного перебування для дітей, що опинились в умовах вулиці, та провели ознайомчу екскурсію. Потім учасники конференції переїхали до церкви Євангельських християн — баптистів (вул. Тимирязева, 56). Там їх зустрів пресвітер Віктор Дудка. На основі церкви працює Центр допомоги людям, які перебувають у місцях позбавлення волі. Соціальну роботу здійснюють капелани — прихожани цієї церкви. За словами Віктора Дудки (відповідального за капеланське служіння), місія охоплює усі тюремні заклади м. Харкова та Харківської обл.

Завершальна частина конференції відбулась у Харківському осередку Спілки Української Молоді (вул. Сумська, 44/2). Учасники ознайомились з освітніми, культурницькими та іншими програмами, що здійснюються за участю осередку, в тому числі зустрічі з молоддю, які регулярно тут проводить духовенство УГКЦ. Викладач курсу журналістики Юрій Хомайко та журналіст Сергій Гук розповіли про підготовку фахівців для роботи в ЗМІ. О. Сергій Коваль (настоятель храму УГКЦ Покрова Пресвятої Богородиці с. Вільче, Вовчанський р-н, Харківської обл.) зробив завершальну доповідь на основі Суспільного Тижня УГКЦ у м. Харків. Наявність соціальних проблем у нашому суспільстві, акцентував він, здебільшого виникає із браку християнських цінностей в українських сім'ях. Організація подібних центрів (місій) соціальної допомоги, які базуються на християнській основі великою мірою допомагає вирішувати ці проблеми. В Україні Суспільний Тиждень УГКЦ відбувається вже втретє. Слід зауважити, що в Харкові ця подія організована вперше. В цьому році, окрім Харкова, зустрічі відбуваються у декількох містах України: Київ, Одеса, Донецьк, Кіровоград та Луцьк. Практику проведення Суспільних Тижнів УГКЦ в Україні започаткував митрополит Андрей Шептицький у 1939 р. Митрополит Андрей Шептицький багато допомагав єврейським общинам під час німецької окупації та співпрацював із представниками православної конфесії. УГКЦ відродила цю традицію в 2008 р., а Синод Єпископів УГКЦ благословив зайнятись організацією Суспільного Тижня УГКЦ двом комісіям: Екуменічній та Справедливість і Мир.
10.12.2009, 1760 просмотров.
|
|