- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
->
Московський патріархат шукає нові форми взаємодії з лютеранами
Московський патріархат шукає нові форми взаємодії з лютеранами
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
РПЦ МП не буде переривати контакти з Євангелічно-Лютеранською Церквою Німеччини після обрання єпископа Маргот Кессман главою Церкви, заявив заступник голови ОВЦС МП о. Филип Рябих. Та все ж потрібно починати будувати відносини заново, вважає він.
Архієпископ Іларіон оголосив минулого тижня, що у зв'язку з обранням Кессманн главою Євангелічно-Лютеранської Церкви Німеччини, РПЦ МП має намір перервати контакти із цією релігійною організацією. З погляду Православної Церкви жінка не може бути єпископом.
В Німеччині закинули, що такі вислови є «неадекватними“ і написали листа до Патріарха Кирила-де пригадали, що до цього моменту різне розуміння положення жінки в Церкві не було перешкодою для діалогу. “Євангелічна Церква Німеччини сподівається на продовження богословського діалогу», — говориться в листі.
«Нас турбують ліберальні процеси, які відбуваються в західній Церкві, і вибір Кессманн главою Церкви є для нас викликом“, — підкреслив Рябих. Однак Московський патріархат не має наміру “ізолюватися» і переривати контакти, додав він.
Довідка. Євангелічна Лютеранська Церква Німеччини об’єднує 25 мільйонів християн. За Маргот Кессман, що буде займати пост глави Церкви, проголосували 132 з 142 членів Синоду.
25.11.2009, 1573 просмотра.
|
|