- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
->
Чергове робоче засідання міжнародної екуменічної групи "Примирення в Центральній та Східній Європі"
Чергове робоче засідання міжнародної екуменічної групи "Примирення в Центральній та Східній Європі"
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
З 19 по 21 листопада у Варшаві (Польща) відбудеться чергове робоче засідання міжнародної екуменічної групи «Примирення в Європі — завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині». З благословення Блаженнішого Любомира (Гузара) від Української Греко-Католицької Церкви участь у цій зустрічі бере голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, д-р. Ігор Шабан.
Під час засідання планується обговорити майбутні виклики та перспективи розвитку Групи, спільні завдання, в тому числі визначити наступні актуальні теми для праці і діалогу між Церквами. Також планується проаналізувати та підвести підсумки нещодавно проведеної міжнародної конференції «Церкви в Україні перед викликом сучасних суспільних криз», що відбулась в Одесі 23-25 вересня.
Як писалось раніше, участь у цій конференції від України взяли представники чотирьох Церков: Українська православна церква, Німецька євангелічно-лютеранська церква України, Українська греко-католицька церква, Римсько-католицька церква в Україні.
Ініціатива «Примирення» виникла в 1974 році з ініціативи Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви й Польської Екуменічної Ради з метою вироблення проекту примирення між сусідними Польщею та Німеччиною, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. У 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України й Білорусії. Так виник проект «Примирення в Європі — завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині», що в 1997 році був представлений на Другому Європейському Екуменічному Зібранні у Грац. На цей час у проекті приймають участь офіційні представники Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви, Російської Православної Церкви, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Білоруської Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Польщі, Німеччини, України й Білорусії. Всі члени ініціативи працюють у групі з благословення свого священноначалія.
18.11.2009, 1582 просмотра.
|
|