*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
->
Православно-католицький богословський діалог
Православно-католицький богословський діалог
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
23 жовтня 2009 року на острові Кіпр завершилося пленарне засідання Змішаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою й Православної Церквами. Співголовами були кард. В. Каспер та митрополит Іоанн Зізюлас.
На загал участь у дискусії взяли понад 20 католицьких делегатів та практично усі православні Церкви за винятком Болгарського патріархату. Із православної сторони в зустрічі брали участь представники Константинопольського, Олександрійського, Антіохійського, Ієрусалимського, Московського, Сербського, Румунського, Грузинського Патріархатів, Кіпрської, Грецької, Польської, Албанської Православної Церков і Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини.
Під час зустрічі члени Змішаної міжнародної комісії розглядали документ «Роль Римського єпископа в церковному спілкуванні першого тисячоріччя», підготовлений Координаційним комітетом в жовтні 2008 року. На момент завершення нинішнього пленарного засідання була розглянута тільки частина зазначеного документа. За рішенням учасників діалогу, спільна робота над текстом буде продовжена на наступній зустрічі Змішаної комісії, що відбудеться у вересні 2010 року у Відні, Австрія.
Причиною стала нестача часу й досить хвороблива дискусія на форумі. Текст, який викликав дискусію, складався з 13 сторінок і 32 параграфів. «Труднощів було багато, тому й розмови проходили в повільному темпі“, — заявив неназваний по імені учасник зустрічі. Було обговорено тільки половину параграфів.
Уповільнення розмов було викликане не тільки різними тлумаченнями, які учасники обох сторін давали щодо тексту, але й різними позиціями окремих представників Православних автокефальних Церков щодо певних питань».
Важливо зазначити, що змішана комісія тему ролі Римського єпископа в першому тисячоріччі розглядала в чотирьох ракурсах:
1. Римська Церква як «перша між помісними Церквами Сходу й Заходу».
2. Єпископ Рима як спадкоємець апостола Петра.
3. Роль Римського єпископа в періоди криз у церковній спільності.
4. Вплив небогословських факторів.
10.11.2009, 1659 просмотров.
|