- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
*
->
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
->
7 млн. католиків просять папу визнати Діву Марію "cпіввідкупителькою"
7 млн. католиків просять папу визнати Діву Марію "cпіввідкупителькою"
Новини
->
АРХІВ НОВИН
->
Архів 2009
->
листипад
Як мінімум 7 млн. католиків з 170 країн, включаючи сотні єпископів і кардиналів, підписали петицію із закликом до папи Римського проголосити Марію «духовною матір'ю людства, співвідкупителькою з Ісусом, посередницею всіх молитов до Ісуса Примирителя й захисницею людської раси перед Ісусом Христом».
Іншими словами, Діва Марія, хоча й постійно підкоряється Христу й залежить від Його волі, однак грає активну, унікальну й незамінну роль, допомагаючи своєму Синові звільнити людство від гріха й смерті.
Прихильники цього визнання говорять, що воно стане кульмінацією традиційного католицького вчення про матір Ісуса й принесе миру несказанну духовну й матеріальну користь.
Однак критики запропонованого догмата думають, що він перебільшить важливість Марії й зруйнує спроби об'єднання з іншими християнськими деномінаціями.
Ще будучи кардиналом Ратцінгером майбутній папа Венедикт XVІ був головним противником цього догмата, думаючи, що формула «співвідкупителька» занадто далеко відходить від мови Писання й отців Церкви й тому може стати причиною неправильного розуміння, загрожуючи «затемнити» статус Ісуса Христа як джерело всякого спасіння.
10.11.2009, 1485 просмотров.
|
|