
11 жовтня завершилися перші Католицькі суспільні дні Європи, які проходили у Гданську, Польща. Зустріч тривала 4 дні, на закінчення якої учасники з понад 30 європейських держав опрацювали спільне послання та зачитали його у символічному місці: біля пам'ятника Трьох Хрестів, присвяченого загиблим за свободу суднобудівникам.
У посланні зокрема наголошується:
«Живемо у суспільстві, яке значно розвинуло свідомість прав особистості, інколи в настільки глибокий спосіб, що обмежує нашу відповідальність лише за самого себе. Ми хочемо підкреслити, що солідарність є обов'язком кожного з нас і що вона становить умову запобігання безапеляційного використання цих прав».
Учасники конференції визначили три площини, у яких, на їхню думку, повинна реалізовуватися ідея солідарності. Перша з них, названа
«солідарністю поколінь» та виявляється у дбайливому ставленні до сім'ї та довкілля. При цій нагоді згадано також обов’язок підготовки спільної європейської імміграційної політики, яка
«повинна визнавати людську гідність кожного іммігранта».
В свою чергу у рамках
«солідарності в Європі» послання закликає розвивати економіку, яка
«служить кожному» та у рамках солідарності Європи з рештою світу – підтримує найбідніші країни
(особливо африканського континенту). Є також заклик
«розвивати практику чесної торгівлі та „пропагувати мир і справедливість, збудовану на пошані людської гідності, прав людини, а особливо релігійної свободи“.
Гданська конференція була першою зустріччю з циклу Католицьких суспільних днів Європи. Наступні зустрічі відбуватимуться в різних державах Європи.
Як ми повідомляли раніше, з благословення Блаженнішого Любомира у Суспільних днях Європи брала участь делегація УГКЦ, до складу якої увійшли д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, п. Василь Косів, заступник Міського голови м. Львова з питань гуманітарної політики, та п. Анна Окіс, співробітниця Комісії УГКЦ „Справедливість і мир“.
11.10.2009, 1647 просмотров.