Православна та Греко-Католицька Церкви можуть вже тепер розпочати спільно шукати моделі єдності, співпрацюючи у різних напрямках свого служіння Богові і людям. Погляд на тему діалогу голови Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та речника УГКЦ з екуменічних питань, протоієрея Ігоря Шабана.
Надання сопричастя китайським єпископам з боку Апостольської столиці та надання сопричастя двом Православним Церквам в Україні з боку Константинопольського патріархату – дві епохальні події у Вселенській Церкві, які взаємопояснюються.
Згідно із соціальним вченням Католицької Церкви, є чотири головних принципи, на яких має будуватися сучасне європейське суспільство: гідність людської особи, загальне добро, солідарність і субсидіарніть.
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться«за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
5 листопада 2011 року о 12.00 у Культурно-мистецькому центрі Національного Університету«Києво-Могилянська Академія» відбудеться відкриття фотовиставки«Гідність людини — як ми її бачимо», яка проходитиме у рамках V Суспільних Днів УГКЦ«Гідність людини та громадянське суспільство».
Об'єктиви фотокамер учасників створили справжню портретну галерею особистостей різного віку, зафіксували миттєвості реального життя людей не ретушуючи проблем і негараздів.
Основу виставки складають кращі світлини, представлені фотохудожниками з різних регіонів України. У проведенні і підготовці виставки брали участь: Комісія«Справедливість і мир» УГКЦ, Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами, Київське товариство студентів-католиків«ОБНОВА» та БФ«Карітас Київ».
Українська Греко-Католицька Церква та Київське товариство студентів-католиків«ОБНОВА» в рамках V Суспільних Днів УГКЦ, 4 листопада 2011 року на базі Національного університету«Києво-Могилянська Академія»(Культурно-мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9) проведуть Всеукраїнську науково-практичну конференцію«Гідність людини у вченні Івана Павла ІІ».
На початку усіх присутніх привітають Блаженніший Любомир(Гузар), ректор НАУКМА Сергій Квіт та офіційні представники інших Церков та релігій.
Сама конференція складатиметься з кількох частин та торкатиметься таких напрямків, як: Гідність та права людини; Особа і її місце у соціальному вченні Церкви; Кароль Войтила – людина діалогу; Сім’я, як місце становлення особистості.
1 листопада Молитва пам’яті за Митрополита Андрея Шептицького(храми УГКЦ)
4 листопада «Гідність людини у вченні Івана Павла ІІ» Міжнародна науково-практична конференція за участю Блаженнішого Любомира(Гузара), представників Церков та відомих науковців. 10.00 – вул. Іллінська 9, Культурно-мистецький центр Національного Університету Києво-могилянська Академія
5 листопада 10.00 – Виступи гостей та підведення підсумків праці в групах. Завершення конференції 12.00 – Відкриття фотовиставки«Гідність людини — як ми її бачимо» та представлення соціальних організацій. Києво-Могилянська академія. вул. Іллінська 9
10 листопада. Духовні бесіди на парафіях: Гідність людини у традиції західної церкви. 18.00 – Храм св. Василія Великого, вул. Смирнова-Ласточкіна 7(Львівська площа). Провадить о. Марко Бляза, монах Єзуїт(Товариство Ісуса), професор Варшавського університету
Вже від давна святий Миколай ходить від хати до хати обдаровуючи бідних дітей подарунками. Також і в парафії Трьохсвятительського храму УГКЦ у м. Бровари, 19 грудня, в рамках Суспільних Днів УГКЦ, святий Миколай прийшов на землю і відвідав усіх дітей, які протягом року слухали батьків, вчителів, були послушними і гарно вчились у школі.
Цього дня після Божественної Літургії, яку очолив настоятель парафії, о. Олег Панчиняк, відбулась урочиста вистава та святковий концерт, присвячений святу Миколая, який приготували наймолодші парафіяни для своїх соціально незахищених однолітків з м. Бровари. Під керівництвом сестри Софії Летнянка(монастир Згромадження сестер Пресвятої Родини), яка зорганізувала дітей і створила чудовий виступ, поєднувалися пісні, невеликі драматичні сценки та вірші, що піднесло настрій усім присутнім.
В рамках IV Суспільних Днів УГКЦ у в’язницях Чернігівщини відбулися святкові заходи, які координував о. Віталій Котик, ЧНІ. Подарунки отримали ув’язнені Чернігівського СІЗО, засуджені та діти, що від народження до трьох років перебувають у жіночій виправній колонії № 44.
Крім того у переддень свята Св. Миколая Чудотворця 18 грудня неповнолітні вихованці Прилуцької колонії зустрілися із київською молоддю. Волонтери з парафій УГКЦ цього року долучилася до організації передріздвяних духовних бесід. Тема зустрічі була«Святитель Миколай – слуга Божого милосердя». Про життя Святого Миколая розповів священик Костянтин Пантелей. Він говорив про діла милосердя як головний зміст Різдвяного посту. Потім духовну науку виголосив капелан о. Роман Пушка.«Правилом віри й образом лагідності був владика Миколай для своєї пастви. Він приймав із батьківською любов'ю біду і нужду ближнього, як свою власну. З відвагою заступався за безвинних і скривджених, допомагав страждаючим. Переносячи з дивним терпінням голод, спрагу, нужду і страждання, він утішав своїм прикладом ув'язнених, заохочуючи їх до надії, не переставав зміцнювати віру серед них і стверджував їх у відважному сповіданні християнських чеснот», – розповів ієрей Роман Пушка під час бесіди.
11 грудня 2010 року у рамках IV Суспільних днів УГКЦ, у Києві відбувся семінар присвячений розвитку душпастирської опіки нашими співгромадянами за ’ратами. Даний захід благословив Владика Йосиф(Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпрахії.
На семінарі«Покарані, але не відкинені» йшлося про роль волонтерської праці в опіці в’язнями. У другій половині цього ж дня пройшов виступ хору Патріаршого Собору перед засудженими Київського слідчого ізолятора.«З програмами духовного співу наш хор уже вп’яте відвідує пенітенціарні установи. Нам хотілося залишити у слухачів той незабутній слід, що зігріває серце та може підтримати їх духовні сили. Це особливо важливо у часі приготування до Свята Христового Рождества, – зазначила керівник хору Тетяна Стефанишина, – Саме тому ми завершили молитвою у каплиці Багатостраждального Іова за усіх засуджених і ув’язнених».
3 грудня 2010 року, в рамках IV Суспільних днів УГКЦ, в приміщенні Українського католицького університету у Львові відбулася конференція«Покарані, але не відкинені». Зустріч, присвячена проблемам соціальної адаптації в‘язнів та здійсненню духовного проводу у в‘язницях, організована Львівською архиєпархією УГКЦ спільно з Центром військового капеланства ЛА УГКЦ та Комісіями УГКЦ«Справедливість і мир» і«Сприяння Єдності між Християнами».
Розпочався захід вітальним словом Єпископа-помічника Львівської архиєпархії Владики Венедикта(Алексійчука). Він зокрема сказав:«Сьогодні мова про ув‘язнених. Кожен з них, без винятку, пережив свою кризу. У них надламалася вісь життя. Особа перебувала у цілковито нетипових обставинах, несла покарання, позбавлена найбільшого Божого дару – свободи. Водночас мала унікальну можливість зупинитися, призадуматися. Тому завданням всіх, хто контактує з людьми, позбавленими волі або колишніми ув‘язненими, допомогти їм пізнати Бога. Ми нікого насильно не зробимо християнами. Але повинні запропонувати і показати інші цінності, на яких можна й варто будувати життя».