- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
|
*
->
Екологічний "День творця"
Екологічний "День творця"
13.04.2010 19:47:58Захист клімату – друга спроба досягти глобального прориву Німеччина – Світова спільнота розпочала другу спробу з випрацювання принципів захисту клімату на планеті. У Бонні в п’ятницю розпочалася триденна робоча конференція ООН, присвячена боротьбі з потеплінням. У форумі беруть участь близько двох тисяч урядових представників із усього світу. Це перша подібна зустріч після Копенгагенського саміту. Учасники боннської зустрічі спробують скласти план роботи на цей рік, щоб у майбутньому все ж таки підписати міжнародну угоду із захисту клімату. Наступну можливість для цього державні та урядові лідери з усього світу матимуть наприкінці року: у грудні в мексиканському Канкуні відбудеться черговий світовий кліматичний саміт. Оглядачі, однак, поки що не беруться прогнозувати його результати.
Детальніше
13.04.2010 19:42:28Ставлення українців до екологічних проблем  З 5 по 6 квітня 2010 року Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему «Екологічна ситуація в Україні». Відповідно до випадкової вибірки було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх обласних центрах України. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 3,2%. За результатами всеукраїнського дослідження експерти Інституту Горшеніна зробили такі висновки. Більшість громадян України (70,2%) негативно оцінюють екологічну ситуацію в своєму регіоні. Більше половини опитаних (52,1%) вірять в те, що людина – лише один із багатьох факторів глобального потепління клімату. Близько третини респондентів (38,2%) впевнені, що глобальне потепління цілком на совісті людства, 7,3% вважають, що воно викликано лише природними процесами, а 1,7% опитаних переконані, що ніякого потепління немає – це просто домисли вчених.
08.12.2009 01:36:00Звернення Бюро УГКЦ з питань екології Звернення Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології з приводу молитовно-екуменічної ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи
Дорогі у Христі брати та сестри!
З 7 по 18 грудня цього року в Копенгагені (Данія) буде проходити Конференція Організації Об’єднаних Націй з питань змін клімату, на якій мають бути прийняті рішення, доленосні для всього людства та цілої планети. Саме тут і зараз, Урядові делегації провідних держав світу мають узгодити стратегію і тактику екологічного порятунку людства після закінчення дії Кіотського протоколу (діє до 2012 року), а зокрема, взяти на себе необхідні зобов’язання по зменшенню викидів парникових газів, які впливають на підвищенння температури, дизбаланс кліматичної системи, посилення руйнівної сили та частоти природніх катаклізмів.
Детальніше
08.12.2009 01:33:00Кліматичний саміт у Копенгагені У столиці Данії Копенгагені починається саміт ООН, на якому будуть обговорюватися кліматичні зміни. Делегати зі 192 країн упродовж двох тижнів намагатимуться узгодити договір щодо подолання глобального потепління. Тим часом, як свідчать результати опитування, проведеного на замовлення Всесвітньої Служби Бі-Бі-Сі, громадськість у світі дедалі більше стурбована глобальним потеплінням. 64% опитуваних вважають це серйозною проблемою і ця цифра зросла на 20% за останні 10 років. Водночас, стурбованість небезпекою кліматичних змін знизилася у США та Китаї, які найбільше забруднюють довкілля. Деякі науковці називають конференцію в Копенгагені найважливішою, яка досі відбувалася у світі. Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що нові обіцянки скоротити викиди, які надали США, Індія та Китай підвищують шанси на те, що делегати досягнуть угоди. Водночас Африканський Союз заявив, що розвинуті країни повинні допомогти бідним з коштами для переходу на чисте виробництво і погрозили залишити переговори в Копенгагені, якщо вони отримують того, що хочуть. Очікується, що у саміті візьмуть участь 15 тисяч делегатів і сто світових лідерів. Напередодні саміту голова делегації ООН на переговорах Йво-де Боер сказав, що переговори просуваються відмінно. Він сказав Бі-Бі-Сі, що багато країн беруть на себе зобов’язання щодо зменшення шкідливих викидів, які, як вважають, можуть спричинити парниковий ефект.
Детальніше
05.12.2009 23:51:00Звернення Блаженнішого Любомира, з нагоди дня Бога-Творця
Звернення Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, до вірних Української Греко-Католицької Церкви та людей доброї волі з нагоди дня Бога-Творця
Узяв Господь Бог чоловіка й осадив його в Едемському саді порати його й доглядати його. Бут. 2, 15
Дорогі у Христі!
Упродовж останніх років ми спостерігаємо великі зміни у порах року: немає прекрасної, лагідної, запашної весни; літо стало нестерпно спекотним, а осінь та зима такі нестабільні, що годі передбачити, коли буде тепло, а коли – холодно. Вчені кажуть, що це не випадково і спричинено поганим ставленням людства до свого довкілля. Стан нашого середовища такий загрозливий, що вже щонайменше двадцять років віруючі люди дедалі частіше замислюються над своїм поводженням із природою, яку Господь Бог сотворив і передав людям, щоб вони з неї користали. А задуматися є над чим: забруднене повітря, яким ми дихаємо, отруєна різними шкідливими речовинами вода і їжа, яку ми вживаємо, є наслідком нашого безглуздого, недбалого і гріховного ставлення до тих дарів, що ними нас наділив наш Творець. За цю гріховність ми вже сьогодні платимо велику ціну і ще не відомо, які лиха завтра спіткають людський рід. Детальніше
05.12.2009 01:24:00Кліматичний рух України закликає до збереження життя на Землі  На початку грудня цього року в Копенгагені (Данія) відбудеться Конференція з питань змін клімату, метою якої є переговори між провідними державами світу щодо прийняття Угоди зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу. Як повідомляє сайт УГКЦ, представники Кліматичного руху України з цієї нагоди звернулися з проханням до українського духовенства: «донести до віруючих в нашій державі потребу духовного підсилення дій світового Кліматичного руху і порятунку найсвятішого творіння Господа – життя на Землі». Кліматичний рух вітає екологічну ініціативу Ради Єпископських Конференцій Європи та Конференції Церков Європи і просить всіх віруючих людей підтримати екуменічний заклик європейських церков до спільної молитви з метою ухвалення кліматичної Угоди, необхідної для порятунку планети, в неділю, 13 грудня, а також обрати цю дату щорічним Днем духовного служіння заради збереження життя.
02.12.2009 01:20:00Митрополичий Синод УГКЦ на практиці реалізував ідеї Дня Бога-Творця 14 вересня, у день початку нового Церковного року, в УГКЦ, згідно з рішенням Митрополичого Синоду Єпископів, відзначають День Бога-Творця. Блаженніший Любомир у своєму зверненні закликав у цей день звернути особливу увагу на Господа Бога, від якого все походить. «У той день ми повинні чітко усвідомити собі, що не ми є творцями і власниками всього, що нас оточує, а Небесний Отець, який, створивши людину, передав їй до вжитку видимий світ, зробив її управителем», – йдеться у документі. Це свято було започатковане 20 років тому з ініціативи Його Святості Димитрія І, Константинопольського Патріарха, який у спеціальному посланні закликав увесь християнський світ щорічно 1 (14) вересня, на свято початку Церковного року, об’єднатися у спільній молитві до Бога-Творця всіх речей, висловити Йому вдячність за дар життя, за прекрасний світ природи, в якому живемо, просити вибачення за завдану шкоду і благати про збереження та спасіння всього створіння.
Детальніше
02.12.2009 01:09:00Церкви, представники виконавчої влади та громадськості об’єднались навколо питань екології життя КИЇВ. 14 вересня 2009 року у Києві відбувся Круглий стіл «Екологія Життя» з нагоди святкування Дня Творця, який християни по всьому світі відмічають як день захисту природного довкілля. Організаторами заходу виступили Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та Українська Греко-Католицька Церква у партнерстві з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління. Круглий стіл об’єднав представників влади, церков, громадськості та наукових кіл навколо потреби пошуку нових ідей захисту навколишнього природного середовища, подолання свідомості суспільства масового споживання та формування у громадян високої екологічної та духовної культури. Посол Держави Ватикан архієпископ Іван Юркович у своєму вітальному слові зауважив: «Як Церква, так і інші інституції мають пропагувати та підтримувати інший спосіб життя, який більше відповідає задуму Творця відносно ставлення до оточуючого нас довкілля».
Детальніше
02.12.2009 00:48:00Звернення УГКЦ з приводу проблем довкілля Звернення Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології з приводу проблем, пов’язаних із станом природного довкілля
«Створіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих» Рим. 8, 19
Дорогі брати і сестри! Шановні співвітчизники!
1. Стан нашого спільного дому – планети Земля – викликає дедалі більше занепокоєння. Виснаження природних ресурсів, техногенне забруднення повітря та води, перетворення на пустелю ще недавно плідної та життєдайної землі, безповоротне зникання з лиця землі деяких видів тваринного та рослинного світу, глобальне потепління та підвищення рівня Світового океану – все це, на жаль, тільки окремі складові довгого переліку наслідків згубного впливу людства на природне довкілля. Рівень забруднення природного довкілля досяг критичної межі, і вже сьогодні людство стає жертвою власної життєдіяльності, дихаючи отруєним повітрям, п’ючи забруднену воду та споживаючи продукти харчування, вирощені на забрудненій землі. Фахівці констатують також антропогенний вплив на розбалансування кліматичної системи, внаслідок чого зростає частота та руйнівна сила природних катаклізмів. Частішають шторми та буревії, більш затяжними стають хвилі нестерпної спеки та посухи, що чергуються із надмірним випаданням опадів і повенями з катастрофічними наслідками. Створюється враження, що внаслідок зловживанням своїм особливим становищем серед всього створіння і Божим уповноваженням відповідально «панувати над землею» (Бут. 1, 28), людина вже привела світ до межі глобальної екологічної катастрофи та самознищення.
Детальніше
<- Ctrl
123
RSS
|
|