- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
|
*
->
Екологічний "День творця"
Екологічний "День творця"
20.09.2010 11:20:12Звернення Блаженнішого Любомира (Гузара) з нагоди дня "Бога Творця" Дорогі у Христі!Починаючи новий Церковний рік, ми знову задумуємось над питанням свого християнського покликання у створеному Богом світі. Це питання стає все більш актуальним в контексті важкого захворювання нашої планети, яке науковці називають екологічною кризою. Симптоми даного явища є дуже різнорідними і загрозливими. Виснаження природних ресурсів, забруднення повітря, води і землі; знищення багатьох видів життя; дисбаланс кліматичної системи, що призводить до різноманітних природних катаклізмів – це тільки деякі із довгого переліку наслідків безвідповідального господарювання людини у світі. Спостерігаючи за все новими температурними рекордами, неприродно затяжними хвилями спеки та масовими лісовими пожежами, які чергуються з надмірним випаданням опадів та повенями, що призводять до катастрофічних наслідків для людей та їх природного довкілля, з тривогою запитуємо себе: чи можемо якимось чином спричинитися до оздоровлення планети?
15.09.2010 11:15:00В Києві відсвяткували всесвітній Екологічний "День Творця" У всесвітній Екологічний День Творця в УГКЦ помолилися за стан навколишнього середовища. Київський єпископ-помічник владика Йосиф Мілян відслужив молебень у храмі Миколая на Аскольдовій Могилі. Захід відбувся за участі Глави УГКЦ Патріарха Любомира — повідомляє Тетяна Шпайхер, речник Патріаршої Комісії для сприяння християнській єдності. «Ми християни, так само як і всі інші люди стривожені майбутнім і тим що ми залишимо „грядучим поколінням“ – зазначив очільник УГКЦ.
За словами Патріарха, Господь Бог передав природу в руки людям, щоби вони як мудрі господарі використовували її, зберігаючи з покоління в покоління ці Божі дари. „Якщо ми всю цю природу вживаємо згідно з Божою волею, тоді нам вистачає всього: і повітря, яким дихаємо, і рослин та збіжжя, для їди, і води для пиття“ – пояснив Глава Церкви.
Детальніше
14.09.2010 11:12:00УГКЦ за активне збереження екології  14 (1) вересня християни всього світу відзначали День Бога Творця. До цієї екуменічної ініціативи захисту навколишнього середовища, започаткованої в 1989 році Вселенським патріархом Димитрієм І., долучилась також Українська Греко-Католицька Церква, яка вже вдруге, згідно з рішенням Синоду Єпископів, на початку Церковного року у багатьох храмах провела в честь свята різноманітні богослужіння (подячні Літургії, акафісти чи молебні), освітньо-виховні та практичні заходи екологічного спрямування. З нагоди дня Бога Творця, Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, видав спеціальне Звернення до вірних та всіх людей доброї волі, в якому в черговий раз пригадав про вагомість відповідальності за створений Богом світ і закликав до спільної молитви та активних дій для порятунку планети. В рамках дня Бога Творця, Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, відслужив молебень у храмі Миколая на Аскольдовій могилі, за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира.
14.09.2010 09:22:00«День Творця» відзначили у Коломийсько-Чернівецькій єпархії 14 вересня у кафедральному соборі Переображення Христового владика Миколай (Сімкайло) відслужив урочисту Архієрейську Літургію з нагоди початку нового Церковного року та відзначення Всесвітнього Екологічного Дня Творця.
В цей день у церквах єпархії священики відправляли богослужіння за збереження природи. День Бога Творця в Українській Греко-Католицькій Церкві вже вдруге святкують 14 вересня – у день початку нового Церковного року.
Детальніше
13.09.2010 11:08:00Завтра греко-католики Одеси відзначатимуть «День Творця»  У вівторок 14 вересня в храмі святого апостола Андрія Первозванного Української Греко-Католицької Церкви Одеси пройде зустріч представників Церкви й екологів, присвячена проблемам захисту навколишнього середовища в Одеському регіоні. Круглий стіл присвячений «Дню Творця», який Українська Греко-Католицька Церква відзначає на всеукраїнському рівні. Захід розпочнеться в 17:00 подячною Літургією, що прославить Творця за сотворіння. Потім в 18:00 почнеться академічна програма, у якій візьмуть участь представники Одеського державного екологічного університету — Тетяна Чорна й академік Альфред Цекало. Темою обговорення буде проблематика південного регіону з питань екології, що включає історичний аспект і сучасність.
13.09.2010 11:04:00“День Бога Творця – свідчення відповідальності за довкілля”  Згідно з дорученням Синоду Єпископів Українська Греко-Католицька Церква, цього року вже вдруге, відзначає 1/14е вересня – День Бога Творця, долучаючись таким чином до Всесвітньої християнської екологічної ініціативи, яка має за мету формування та здійснення релігійної відповідальності за природне довкілля. З цієї нагоди, у вівторок, 14 вересня, о 15.00 в каплиці Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата (вул. Василіанок, 64) буде служитися подячний Акафіст до Бога Творця, за участю Владики Володимира (Війтишина), Єпарха Івано-Франківського та ректорату семінарії. Після цього відбудеться презентація журналу «Християнин і світ довкілля», в якому висвітлюється питання біблійно-богословських та етичних основ відповідальності за навколишнє середовище.
09.09.2010 10:59:00"Розмалюй планету": малювання екологічної картини вперше об’єднає прочан Київщини  12 вересня, у неділю о 12:00 біля собору Вишгородської Богородиці (м. Вишгород), Українська Греко-Католицька Церква символічною арт-акцією «Розмалюй планету» завершить прощу київської Архиєпархії до Вишгорода. За задумом організаторів, греко-католики та всі бажаючі зможуть разом намалювати велику карту Землі, як подяку Богові за сотворення світу та дар життя. Акція «Розмалюй планету» є одним із заходів в рамках святкування греко-католиками щорічного Екологічного «Дня Творця». День Творця є відповіддю християнських церков Європи на світові екологічні проблеми. Організатори акції підкреслюють, що таким чином хочуть подякувати Богу за життя на планеті Земля і привернути увагу до екологічних проблем.
07.09.2010 19:49:17Українська Греко-Католицька Церква візьме участь у Всесвітньому "Дню Творця"  14 вересня в Українській Греко-Католицькій Церкві святкуватимуть Всесвітній Екологічний День Творця. В цей день в греко-католицьких храмах молитимуться та служитимуть екологічні служби за збереження природи. В 18 год. ввечері у храмі св. Миколая на Аскольдовій Могилі (м. Київ, вул. Паркова Дорога 1) відбудеться молебень за участю Глави УГКЦ, Патріарха Любомира (Гузара). Організаторами заходів в рамках святкування Дня Творця виступили Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами та Бюро УГКЦ у справах екології. «Християнські церкви Європи сьогодні дуже переймаються проблемами екології. Святкування цього дня співпадає з початком Літургійного року, коли Господь сотворивши світ та наповнивши його життям дарував людині розумно управляти та дбати про навколишній світ» – зазначає о. д-р. Ігор Шабан.
31.08.2010 20:41:57УГКЦ бере участь у “зеленому” паломництві по Європі  »Зеленим паломництвом від Естергом (Угорщина) через Братиславу (Словаччина) до паломницького духовного центру Маріяцель (Австрія) єпископи та уповноважені з питань довкілля Єпископських Конференцій Європи хочуть виявити розуміння і ставлення Церкви до Божих дарів створіння. У той же час, вони хочуть посилити обмін досвідом та спільну дію у даній сфері. Паломництво, яке відбудеться 1-5 вересня, пройде під закликом, з яким папа Венедикт ХVI звернувся до Всесвітнього дня миру 2010 р.: «Якщо хочеш миру – оберігай створіння». «Ми прийшли до рішення здійснити паломництво в самому серці Європи, оскільки вважаємо, що такий захід найкраще відповідає нашими цілям»,- заявив о. Дуарте да-Кунья, генеральний секретар Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), який є ініціатором заходу. «Оскільки паломництво — це в першу чергу духовний шлях, шлях перетворення, який починається з того, щоб залишити власне оточення, щоб відкритися для особливої мети, яка визначається присутністю Бога. Це вимагає готовності слухати, роздумувати, об’єднуватися і молитися. Екологічна „криза“, яка сьогодні нас охопила, яка повинна розглядатися як наслідок ірраціонального і безвідповідального ставлення до дарів створіння, не може бути відокремлена від сучаної моральної кризи нашого континенту, — вони провокують одна на одну. Папа Римський нагадав про те, що справжня повага до екології нашої планети неможлива без серйозних роздумів про „екологію людини“, духовного навернення і зміни способу життя. Найчастіше в темі захисту довкілля акцент робиться на наукові, політичні та етичні аспекти. Тим не менш, ми переконані в тому, що необхідно звернути увагу на духовні, богословські і антропологічні аспекти, які лежать в основі правдивої поваги до створіння, а не тільки на політичні та економічні інтереси. Ми не можемо продовжувати розглядати це питання в окремих, розділених один від одного, сегментах. Людина це одне ціле!»
31.08.2010 18:25:50«Берегти довкілля означає захищати мир» - папа Венедикт XVI Під час молитви в літній Папській резиденції Кастель Гандольфо Святійший Отець загострив увагу на захисті довкілля.
Залишити майбутнім поколінням довкілля у хорошому стані означає залишити їм мир на землі. Ту саму землю, яка інколи реагує агресивно на людське втручання, пожинає людські жертви або створює драматичні ситуації.
«Це стало звичною зустріччю, важливою також з точки зору екуменізму. Події цього року показали, що мир не можливий без шанобливого відношення до довкілля. Ми, дійсно, зобов'язані передати новим поколінням землю у такому вигляді, щоб вони могли гідно жити на ній і продовжувати зберігати її. Хай допоможе нам в цьому Господь!»
Детальніше
<- Ctrl
123
Ctrl ->
RSS
|
|