- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
|
*
->
Екологічний "День творця"
->
Звернення Бюро УГКЦ з питань екології
Звернення Бюро УГКЦ з питань екології
Звернення Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології з приводу молитовно-екуменічної ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи
Дорогі у Христі брати та сестри!
З 7 по 18 грудня цього року в Копенгагені (Данія) буде проходити Конференція Організації Об’єднаних Націй з питань змін клімату, на якій мають бути прийняті рішення, доленосні для всього людства та цілої планети. Саме тут і зараз, Урядові делегації провідних держав світу мають узгодити стратегію і тактику екологічного порятунку людства після закінчення дії Кіотського протоколу (діє до 2012 року), а зокрема, взяти на себе необхідні зобов’язання по зменшенню викидів парникових газів, які впливають на підвищенння температури, дизбаланс кліматичної системи, посилення руйнівної сили та частоти природніх катаклізмів. Кліматичні зміни стосуються нас усіх і несуть із собою дедалі більшу загрозу для здоров’я та життя людей, їх матеріального благополуччя, суспільного миру, а рівно ж, і для майбутнього всієї планети. Християнські церкви Європи, усвідомлючи вагомість загрози змін клімату та співвідповідальність за стан видимого світу, спільно звернулись до своїх вірян у спеціальному Посланні: «Відповідь Церков на кліматичні зміни» із закликом до посиленої молитви в наміренні плідних переговорів в Копенгагені та прийняття Угоди, на основі якої можна буде ефективно захистити Боже створіння — природу та побудувати «зелену» економіку, яка б забезпечила довготривале процвітання сучасного людства та прийдешніх поколінь. Бюро УГКЦ з питань екології підтримує екуменічно-молитовну ініціативу Ради Єпископських Конференцій Європи і Конференції Церков Європи та відповідно просить душпастирів, вірян і всіх небайдужих в неділю, 13 грудня долучитись до молитви за збереження Божого створіння – природи, а особливо — молитви, щоб під час Копенгагенської конференції лідери 192-х Держав-членів ООН змогли знайти спільні шляхи вирішення одного з найскладніших викликів сьогодення – зміни клімату. На завершення, хочемо в черговий раз пригадати, що Земля і всі її екологічні системи – це цінний дар, який ми отримали від Бога. Просимо переосмислити виклики кліматичних змін у світлі християнської віри та відповідальності і відповідно, спільно прикласти зусилля для того, щоб здійснити зміни, про які молимося. В контексті передріздвяного посту, в якому ми зараз знаходимось, постараймось бути солідарними та поміркованими і відмовитись від всього зайвого та шкідливого для себе, своїх ближніх та всього Божого створіння.
Д-р Володимир Шеремета Керівник Бюро УГКЦ із питань екології
Увага! Просимо душпастирів Української Греко-Католицької Церкви на святій Літургії в неділю, 13 грудня, включити до єктенії усильного благання, прохання, що додаються, а також прочитати це Звернення. Дoдаток · Ще молимось Господеві Богу нашому за збереження дарів Його величного створіння — природи. Навчи нас бачити в усьому створінні Тебе Самого — Творця і доброго Батька, тоді в нас народиться любов до Твоїх створінь та повага до життя навколо. · Особливо молимося за тих, кому довірена державна влада та відповідальність за міжнародну соціально-екологічну політику. Наділи їх мудрістю та мужністю для прийняття рішень необхідних для боротьби зі змінами клімату. · Ще молимося і просимо: даруй нам почуття релігійного пошанування, щоб ми з любов’ю доглядали все Твоє створіння, і огортали його бережливою турботою, щоб таким чином, ставало видимим Твоє Царство.
08.12.2009, 2301 просмотр.
|
|