- 04.11.2021
- ЕКУМЕНІЧНА КОНЦЕПЦІЯ УГКЦ
Щоразу під час Божественної Літургії Церкви візантійської традиції моляться «за добрий стан святих Божих Церков і з’єднання всіх». Ця молитва виникає з любові вірних до Бога. На екуменічному шляху до єдності першість належить спільній молитві, і коли християни разом моляться, мета єдності стає ближчою. Дуже важливо, щоб світ бачив цю спільну молитву християн, яка є найефективнішим свідченням, що ми живемо тим, що проповідуємо.
Зважаючи на важливість екуменічного руху, Синод Єпископів УГКЦ затвердив Екуменічну концепцію УГКЦ. У ній знайдемо бачення з боку Української Греко-Католицької Церкви тих основоположних принципів, які характеризують її екуменічну позицію. Наведений перелік цих засад і їхнє представлення не можна вважати вичерпними, а тому ми закликаємо вірних нашої Церкви і людей доброї волі інших Церков та церковних спільнот працювати над подальшим удосконаленням шляхів до єдності.
Детальніше
|
|
|
*
->
Екологічний "День творця"
->
Захист клімату – друга спроба досягти глобального прориву
Захист клімату – друга спроба досягти глобального прориву
Німеччина – Світова спільнота розпочала другу спробу з випрацювання принципів захисту клімату на планеті. У Бонні в п’ятницю розпочалася триденна робоча конференція ООН, присвячена боротьбі з потеплінням. У форумі беруть участь близько двох тисяч урядових представників із усього світу. Це перша подібна зустріч після Копенгагенського саміту. Учасники боннської зустрічі спробують скласти план роботи на цей рік, щоб у майбутньому все ж таки підписати міжнародну угоду із захисту клімату. Наступну можливість для цього державні та урядові лідери з усього світу матимуть наприкінці року: у грудні в мексиканському Канкуні відбудеться черговий світовий кліматичний саміт. Оглядачі, однак, поки що не беруться прогнозувати його результати.
Гіркий досвід Копенгагенського саміту тепер змушує всіх бути значно стриманішими в прогнозах. Учасникам форуму в данській столиці наприкінці минулого року через розбіжності в поглядах так і не вдалося підписати документ, який би замінив Кіотський протокол. Тоді делегати форуму тільки взяли до відома необхідність зменшити обсяги викидів в атмосферу парникових газів.
Тим часом уже понад 100 країн заявили про свою однозначну підтримку боротьби з потеплінням клімату. Також найбільші світові кліматичні грішники – Сполучені Штати й Китай – заявили про наміри співпрацювати в цих питаннях.
Зиск матимуть усі
Науковці стверджують, що зменшення обсягів викидів СО2 в атмосферу шляхом розвитку відновлювальних джерел енергії, її ефективного використання, запровадження екологічних технологій є безпрограшною справою. Навіть якби потепління не загрожувало планеті, всі матимуть зиск від ужитих заходів, впевнені експерти.
Такої думки дотримується й професор Петер Генніке з Вуппертальського інституту клімату, довкілля й енергії. «Це має величезний невичерпний енергетичний потенціал, а також потенціал зміцнення демократії. Адже ми говоримо про значно децентральніші, конкурентноздатні види енергії. Використання їх запобігає зосередженню влади на енергетичному ринку в одних руках», – сказав Генніке.
Екологічні організації теж закликають не гаяти час. У Бонні перед конференц-центром,-де проходить міжнародна конференція ООН, вони символічно висипали купу розбитого скла: мовляв, уже давно настав час збирати уламки Копенгагенського саміту.
13.04.2010, 2211 просмотров.
|
|